Knižná šifra

Na začiatku marca vypustil Martinus fantastickú Knižnú šifru a pokiaľ ju ešte nehráte, tak vedzte, že je to poriadna závislačina. Cvičíte pri nej všetky svoje mozgové závity, intelekt a voľu nevzdať sa, keď vám niečo nejde len tak hneď a zaraz.

Myslím, že bude fajn, ak sa hneď zo začiatku priznám a poviem, že samej by mi rozlúštenie celej šifry zabralo tak trikrát viac času, ak vôbec. Martinus sa so šiframi ozaj nemaznal a niektoré knižky zakódoval ozaj šalamúnsky. Ó áno, k tebe hovorím, žltá gitara! Ani len nechci vedieť ako sme ťa preklínali!

Ale nakoniec všetko super dopadlo a doma sa to zvrhlo na jeden veľký kolektívny brainstorming. Hádali sme všetci a navzájom sme sa obdivovali a tľapkali po pleci, keď sme uhádli niečo tažké. Tri dni sme konštantne hútali a potom skákali od radosti, keď sme odhalili aj tu úúplne poslednú knižku. Yes!

Šifra síce končí až na konci mesiaca, no ja si už teraz predstavujem všetky tie pekné knižky, ktoré by som vybrala do knižnice, ak by sa na nás usmialo šťastie. Lebo čo keď nááhodou!!

Zbožňujem kuchárky! Všetky tie šťavnaté fotky, pri ktorých sa vám zbiehajú slinky a chcete uvariť snáď všetko, najlepšie naraz. No nájsť dobrú kuchárku s nápaditými a chutnými receptami, ktoré zároveň fungujú a nielen pekne vyzerajú, je sakra ťažké. Knižku At Home in the Whole Food Kitchen odporúča môj najviac obľúbený foodblog Green Kitchen Stories a už len toto video stojí za to.

Mám rada zaujímavých ľudí, ktorí majú svoj osobitý štýl, vedia čo im sluší a neboja sa toho. Knižka od The Sartorialist je takými ľudmi nabitá a myslím, že by z nej bola dobrá inšpirácia na akúkoľvek príležitosť.

The Outsiders je knižka o dobrodružstvách, cestovaní, kreativite a dobrých nápadoch. Ach, znie to super.

Aaa to najlepšie nakoniec. Film is not dead je knižka Jonathana Canlasa o analógovej fotografii pre všetkých, ktorých láka čaro analógu, no nevedia kde a ako začať. Knižka ponúka samé dobré tipy, triky, vysvetlenia a ukážky v hravej a vtipnej forme. A keďže stojí Johnatanov workshop 2400 dolárov, myslím, že mi zatiaľ postačí jeho knižka. :)

A ktoré knižky by ste vybrali vy?