Kafemat / Prague

Kafemat.

Ďalšie miesto do série Malé a milé (ostatné zo série si môžete prezrieť tu a tu), kam keď vojdete, dýchne na vás také to čaro rodinnej atmosféry. Paradoxom však je to, že interiér je zariadený takmer holo, minimalisticky. Zdobia ho OSB dosky, dve industriálne lampy s červenými káblikmi, krásna matná La Marzocco mašina a pomerne veľa izbového rastlinstva. A najviac výklad, kde si môžete posedieť, pretože iného miesta na sedenie tu niet. :)

Kafemat je moja srdcovka. Ani nie tak kvôli tomu, že ho mám hneď za rohom a ani kvôli tomu, že na mlynčekoch nájdem Doubleshot. Ale kvôli pánovi majiteľovi.

Do Šálku chodil už dlhšie, väčšinou na dvojité espresso a nikdy sa nezdržal dlhšie ako zo päť - desať minút. A tak raz, keď pršalo a mrholilo a v Šálku sa nedalo ani hnúť od preplnenosti, som sa ho na bare spýtala ako sa má. Odpoveď ma zaskočila - nebola pozitívna. Najradšej by si vraj otvoril vlastnú kaviareň a tam bol sám sebe pánom. A ani nie o trištvrte roka neskôr je tu Kafemat, tu za troma rohmi a jedným prechodom pre chodcov. Stojí tu unikátny espresso bar, kde vám kávu spravia iba do kelímku, pretože do porcelánu nemôžu a kde v celej veľkej Prahe dostanete slovenské Jablčno a ako bonus aj chodský koláč od Simply Good. Kombinácia tritisíc!

Prajem tomuto miestu veľa kofeínovo chtivých ľudí a večerných vykupovačov Jablčna, ako sme my dvaja s Peťom :))

kafemat2.jpg

Jaj a ozaj! Cez víkend sa v bratislavskom hoteli Sheraton koná už druhý ročník Coffeefestu a bude tam snáď všetko! Espresso bary, brew bar, kávové laboratórium v podobe vacuum potov, cuppingy, prednášky, sútaž v aeropressovaní a asi milión ďalších vecí. Ja sa už vážne neviem dočkať, budem tam natešene pobehovať oba dva dni a dúfam, že vás stretnem tiež!