Superlinky I.

Počas týždňa sa rochním vo vodách internetu a narážam na samé skvelé veci, ktoré mi potom trčia polozabudnuté medzi ostatnými záložkami a mne ich je tak trochu ľúto, no nechcem a nechcem o ne prísť. Jediné, čo môžem urobiť, aby som ich teda neškrečkovala len pre seba, je podeliť sa.

V týchto dňoch záložkujem hlavne kopec niche magazínov, interviews s podnetnými ľuďmi, vizuálne lahôdky, fotografov, ich fotografie a kreatívne procesy a v neposlednom rade mrte kávy. Lebo pri práci na Standarte človek číta o káve viac, ako by možno stíhal vstrebať :)

Tak teda, tadáá:

  •  Airbnb  začína vydávať magazín Pinneapple, ktorý vyzerá veľmi sľubne, krásne, a tak, že ním určite potrebujem listovať. Lifestyle, netypickí ľudia a ich domovy, cestovanie. Už nech je! Viac sa o ňom dozviete tu a kúpiť ho môžete rovno tu.
  • Kai Brach, chalanisko, ktorý vymýšľa, dizajnuje a stojí za celým konceptom môjho obľubeného magazínu Offscreen pravidelne píše blog o tom, aké to je vydávať vlastný magazín a čo všetko to obnáša. Rozoberá veľmi zaujímavé témy (napr. táto o sponzorstve) a často sa riadi myšlienkou "share your knowledge freely", čo mi je veľmi sympatické.
  • Chalani z European Coffee Trip cestujú po Európe, mapujú kávovú kultúru a pre každé mesto, ktoré navštívia vytvárajú online sprievodcu tých najlepších kaviarní. Okrem toho sa pustili i do rozhovorov a ich najnovšie s Gwilymom Daviesom - baristom, porotcom a spolumajiteľom londýnskeho Prufrock Coffee, v sebe skrýva kopec krásnych myšlienok a energie. Má síce 45 minút, no fakt stojí za to. Už len kvôli Gwilymovmu akcentu :) Pozrite si ho tu.
  • Ak sa chystáte za dobrodružstvom a chcete v treťom svete navštíviť kávovú farmu, v tomto článku nájdete ultimátny zoznam vecí, ktoré si rozhodne musíte pribaliť.