S ciciakom na balkóne I.

Ešte keď bolo vonku len na holé nohy a keď slnko zapadlo, tak len na ponožky, s ciciakom sme spolu radi lebedili na balkóne. On spal, chrápal a vyzeral ako ten najspokojnejší kocúrisko na celom svete a ja som zas spokojne čítala.

Odmalička som veľký čitateľ, no po každej jednej knihe mám obrovskú dilemu. Stepujem pred knižnicou a neviem sa rozhodnúť, do ktorej knihy sa ponoriť prv. Bude dosť dobrá? Mám na túto tému teraz náladu? Hmmm, teraz by mi bodlo niečo ľahšie. Teraz zas niečo detektívne. Híí, mýty a fantastické svety? Alebo dnes niečo motivačné? Žeby som dnes skúsila niečo zo svetovej literatúry?

No. Asi takto. Hotová pohroma.

A preto mi napadlo, že by možno nebolo odveci zdieľať to, čo čítam. Čo podľa mňa stojí za čítanie, čo ma nejakým spôsobom ovplyvnilo, zaujalo, inšpirovalo alebo sa mi len  jednoducho dobre čítalo. Pre prípad, že by aj niekto iný takto stepoval pred knižnicou a nevedel kam skôr ten svoj nosisko zabŕdnuť.  A tiež preto, lebo mám veľmi rada, keď mi niekto iný odporučí knižku, ktorá ho úplne pohltila.

Prvý to schytal Harry - jednak kvôli, pre mňa, veľkej symbolike a druhak preto, lebo akurát prežívam jeden veľký čarodejnícky maratón od kedy som ho naposledy čítala.

Harry má ešte tu výhodu, že ho všetci poznajú, tak o ňom netreba priveľa básniť. Na začiatok však stačí, že fakt stojí za to! :)

Nikon F100 +  DM Paradise 200