Botanická záhrada / Prague

S Aďkou sme sa v piatok vybrali do botanickej. Počasie bolo krásne jesenné, teplota akurát, turisti sa nám tiež žiadni nemotali pod nohami a tie farby všade naokolo!  Krása.

Z Dejvíc je úplna paráda ísť do Botanickej pešo. To sa len šupnete dole kopcom z Hradčanskej skrz Stromovku, pohladkáte pár koníkov a poníkov na Císarskom ostrove, prejdete cez lávku a ešte zopár metrov a ste tam. Vchod cez vinice je môj obľúbený.

Botanická sa spolu so zoologickou Prahe dosť podarila. Je členitá, rôznorodá, má kopec srandovných sôch a objektov (dá si niekto obrovský donut?) a takú atmosféru, že sa tam máte chuť poriadne vyšantiť. Máte na to les, japonskú záhradu, exotický sklenník, vinice, ornamentálnu záhradu, stráň, mokraď a aj jazero.

Trochu mi pripomína nitrianske Arborétum Mlyňany, no mám podozrenie, že to bude hlavne kvôli japonskej záhrade, pre ktoré mám od detstva vďaka rodičom slabosť. Japonská záhrada v Prahe je pre mňa totálny highlight a vedela by som tam presedieť celý deň. Bez srandy.

V strede botanickej je prerobený lodný kontajner na bistro stánok, ktorý mi zas pripomenul Dánsko. Je obložený drevom a príjemne zapadá. Navyše sa dá požičať deka a piknikovanie je v celej botanickej povolené :)

S Aďkou sme mali na seba celý víkend a bolo to skvelé, lebo konečne sme sa poriadne videli od tých čias, kedy sme spolu bývali v Brne. Jedli sme kopec sladkého, prechodili okrem botanickej snáď celú Prahu (zas), na večeru sme dali nebezpečnú kombináciu mäska a šišky a celý čas sme poriadne testovali môj "nový" analógový foťák, ktorý má oproti Zenitu snáď miliardu nových funkcií. 

A ako sa nakoniec ukázalo, samospúšť a dvojexpozícia ozaj stoja za to!

Nikon F100 + Kodak Portra 160